Program Expanze již pomohl k nákupu nové výrobní linky

Jedním z prvních podnikatelů, kterému se podařilo získat zvýhodněný úvěr z programu Expanze na rozšíření své podnikatelské činnosti, je společnost Bubble Joy. Tato firma již čtvrtým rokem podniká v oboru výroby nealkoholických nápojů a pořízení nové automatické plnící linky je pro její další rozvoj naprosto nezbytné. Jednatel firmy, Michael Hrbáč, oceňuje na Expanzi především možnost odkladu splátek a čerpání bezúročného úvěru. Podrobnější informace o jeho podnikatelské potřebě, zkušenosti s programem Expanze a ČMZRB přinášíme v následujícím rozhovoru.

Pane Hrbáči, vaše společnost se zabývá výrobou nealkoholických nápojů Bubble Joy již čtvrtým rokem. Na jaký projekt jste aktuálně sháněl financování?
Sháněli jsme financování na automatickou plnící linku s výkonem 3000 ks nápojů za hodinu.

Jak moc bylo pořízení této linky pro vaše podnikání důležité?
Z hlediska rozvoje naší společnosti do zahraničí bylo pořízení nové výrobní technologie nezbytné. S navýšením kapacity výroby můžeme dodávat do obchodních řetězců, velkoobchodů a zajistit tak stálou kvalitu nabízených nápojů v potřebném množství.

Proč jste se rozhodli využít úvěr z programu Expanze?
Jak už název programu napovídá, jsme připraveni růst, expandovat na trhy Evropské unie. Programem Expanze nám byla nabídnuta příležitost vyrábět a nadále rozšiřovat vysoce kvalitní produkt za použití těch nejmodernějších výrobních technologií s možností odložení splátek.

Jak jste se o něm dozvěděli?
Informace o novém produktu ČMZRB, programu Expanze, nám byly podány bankovním poradcem Komerční banky.

V čem spatřujete jeho hlavní výhody?
Hlavní výhodou programu Expanze spatřuji v odložených splátkách, možnosti čerpání bezúročného úvěru, čímž se rozvoj naší společnosti usnadní.

Jak moc složité bylo úvěr získat a jak dlouho trvalo vyřízení žádosti?
Byli jsme velice mile překvapeni s jakou ochotou a profesionálním přístupem byly všechny body namyšleny a prodiskutovány. Bylo nám vše srozumitelně vysvětleno a po dodání potřebných podkladů smlouvy připraveny k podpisu. Celý proces trval jen několik týdnů.

Vypracovali jste si žádost o úvěr sami, nebo Vám s ní pomohli pracovníci ČMZRB?
Po celou dobu vypracování žádostí jsme byli vedeni pracovníky ČMZRB, věděli jsme, co máme dělat, osobně jsem nikdy neměl pocit, že bych se v množství  formulářů ztratil, ač se to při jejich prvním stažení nezdálo pravděpodobné.

Spolupracovali jste s ČMZRB poprvé? Nebo již v minulosti? A jak hodnotíte spolupráci s bankou?
S ČMZRB jsme spolupracovali již v minulosti a velice si ceníme profesionálního a lidského přístupu a poskytovaných služeb na vysoké úrovni.

Doporučili byste úvěr z programu Expanze i dalším podnikatelům?
O naší zkušenosti jsme se už podělili a úvěr Expanze doporučili v nejbližším okolí.

Size: XS SM MD LG XL XXL