Expanze

Díky nové výrobní lince financované Expanzí zdvojnásobení tržeb

Společnost Bubble Joy se už čtvrtým rokem zaměřuje na vývoj, výrobu a distribuci nealkoholických nápojů stejnojmenné značky. Přestože je na trhu relativně krátkou dobu, vede se jí dobře a je v zisku. V nedávné době se jí podařilo získat certifikaci zcela zásadní pro další expanzi spojenou především s distribucí do obchodních řetězců, velkoobchodů a na zahraniční trhy. Společnost očekává výrazné navýšení produkce, a proto přesunula výrobu z Prahy do více vyhovujících prostor v Bruntále a přistoupila k nákupu výkonnější automatizované výrobní linky. K financování tohoto zařízení využila zvýhodněný úvěr z programu Expanze.

„Z hlediska rozvoje naší společnosti bylo pořízení nové výrobní technologie s výkonem 3 000 ks nápojů za hodinu nezbytné. S navýšením kapacity výroby můžeme dodávat naše produkty do obchodních řetězců, velkoobchodů a zajistit tak stálou kvalitu nabízených nápojů v potřebném množství,“ uvádí jeden z majitelů firmy Bubble Joy Michael Hrbáč.

Více o programu Expanze

Na nákup nové linky se společnost rozhodla, vedle využití vlastních zdrojů, půjčit si prostředky od komerční banky. Od jejího bankovního poradce se pak majitelé firmy dozvěděli o programu Expanze a možnosti získání doplňkového bezúročného úvěru od ČMZRB s možností odkladu splátek. Tento produkt byl pro ně natolik zajímavý, že o prostředky zažádali.

Rychlé vyřízení, usnadnění rozvoje

„Po celou dobu vypracování žádostí jsme byli vedeni pracovníky ČMZRB, věděli jsme, co máme dělat, osobně jsem nikdy neměl pocit, že bych se v množství  formulářů ztratil, ač se to při jejich prvním stažení nezdálo pravděpodobné,“ přibližuje Michael Hrbáč a doplňuje: „Byli jsme velice mile překvapeni s jakou ochotou a profesionálním přístupem byly všechny body namyšleny a prodiskutovány. Bylo nám vše srozumitelně vysvětleno a po dodání potřebných podkladů smlouvy připraveny k podpisu. Celý proces trval jen několik týdnů.“

Společnost, díky realizaci tohoto projektu, bude schopna zajistit kapacitu výroby pro evropský trh a očekává zdvojnásobení meziročních tržeb (2016 vs. 2017). Na podzim roku 2017 pak plánuje pořídit ještě jednu plnící linku z důvodu dalšího navýšení kapacity a zajištění provozu při možném výpadku stávající linky. Vedle dalšího navýšení obratu a vstupu na nové evropské trhy počítá ve střednědobém horizontu také s nárůstem zaměstnanců a dalším rozvojem produktu.

„Jak už název programu napovídá, jsme připraveni růst a expandovat na trhy Evropské unie. Programem Expanze nám byla nabídnuta příležitost vyrábět a nadále rozšiřovat vysoce kvalitní produkt za použití těch nejmodernějších výrobních technologií s možností odložení splátek,“ říká Michael Hrbáč. Díky programu Expanze se tak rozvoj společnosti Bubble Joy urychlí a zjednoduší. „Hlavní výhodu programu Expanze tak spatřuji právě v odložených splátkách a možnosti čerpání bezúročného úvěru, čímž se rozvoj naší společnosti usnadní,“ doplňuje Michael Hrbáč.

Společnost tento projekt financovala zčásti z vlastních zdrojů a zčásti kombinací komerčního úvěru od Komerční banky a zvýhodněného úvěru od ČMZRB.

Informace

O spolupráci

Českomoravská záruční a rozvojová banka poskytla společnosti Bubble Joy zvýhoděný úvěr z programu Expanze na nákup výkonnější automatizované výrobní linky. Díky realizaci tohoto projektu tak bude firma schopna zajistit kapacitu výroby pro evropský trh a očekává zdvojnásobení meziročních tržeb (2016 vs. 2017).

Informace

O společnosti

Společnost Bubble Joy se zaměřuje na vývoj, výrobu a distribuci nealkoholických nápojů stejnojmenné značky. Nápoj byl původně vyvinut jako doplňkový produkt pro „cafe to go“ kavárny společnosti Coffee Joy v listopadu 2013, postupně se však stal natolik významným artiklem, že byla založena nová společnost.

Bubble Joy pomohla k úspěchu Expanze. Zjistěte o ni více.

Zjistit více o produktu Expanze
Size: XS SM MD LG XL XXL