Chcete být pravidelně informován o novinkách a aktuálních článcích tohoto portálu pomocí emailové pošty? Staňte se registrovaným uživatelem portálu. Následující článek je návodem, jak si upravit oblasti zasílání emailových zpráv z portálu www.cmzrb.cz a také návod, jak si odesílání zrušit.


Nápověda:
Proč registrace?
Jak se zaregistrovat?
Jak se přihlásit do svého profilu?
Jak upravit svůj profil?

Jak si změnit heslo?
Jak získat zapomenuté heslo?
Jak se odhlásit?
Jak zrušit profil?

FAQ - časté dotazy

Jak si nastavit zasílání novinek?

Zaregistrujte se a při registraci si zvolte oblasti zpráv, které vás zajímají.

Jak si zrušit zasílání novinek?

Přihlašte se do svého profilu a v nastavení profilu odeberte oblasti pro zasílání novinek.
Pokud již nemáte zájem o žádnou z oblastí zasílání novinek, máte také po přihlášení možnost smazat svůj profil.

K čemu registrace?

Registrace na stránkách tohoto portálu vám umožňuje přístup ke specifickým funkcím, které tato prezentace poskytuje pouze zaregistrovaným uživatelům. Primárně se jedná o zasílání aktuálních zpráv a newsletterů pomocí e-mailové pošty.

Komu je registrace určena?

Registrovat se může kterýkoliv návštěvník portálu. Registrace je zcela zdarma.
Provozovatel portálu se zavazuje, že získané osobní údaje bude chránit v souladu s ustanovením zák. č. 101/2000 sb. o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů, a že nebudou poskytnuty třetím stranám.

Jak se zaregistrovat?

detail stránky s formulářemRegistrační formulář naleznete na stránce webu s adresou domény a textem /user.php, registraci tedy naleznete na stránce www.cmzrb.cz/user.php. Odkaz na registraci můžete také nalézt v horní liště webu či v jeho patičce, v závislosti na nastavení webové prezentace.

Na stránce www.cmzrb.cz/user.php vidíte přihlašovací formulář, který je určen již pro registrované uživatele. Pod ním je odkaz, vedoucí na stránku s registrací.

detail stránky s formulářem Při registraci je nutné vyplnit všechna povinná pole. Uživatelské jméno a heslo si volí každý sám. E-mailová adresa musí být u každého uživatele jedinečná, není tedy možné registrovat více uživatelů na stejnou adresu, či si vytvořit více svých profilů s jednou adresou.
Ihned po vyplnění a odeslání formuláře je na zadanou adresu odeslán aktivační email, který je třeba potvrdit.

Aktivační email - ověření funkčnosti e-mailu

POZOR! Aktivační email obsahuje odkaz na stránku, kde je třeba potvrdit svou registraci. Bez tohoto potvrzení není registrace úplná. Tento aktivační email je však někdy (v závislosti na používaném poštovním serveru) vyhodnocen jako nevyžádaná pošta a automaticky přesunut do složky pro spam. Proto si vždy zkontrolujte složku s nevyžádanou poštou, zda v ní není tento email umístěn.

Kdy přijde aktivační email?

Aktivační email je odeslán ihned po vaší registraci. Pokud ho nevidíte v příchozí poště, zkontrolujte složku s nevyžádanou poštou, popř. koš (v závislosti na nastavení vašeho poštovního serveru).

Jak se přihlásit do svého profilu?

Pokud jste potvrdili svou registraci aktivačním emailem, jste již registrovaným uživatelem a můžete se přihlásit do svého profilu. Toto přihlášení naleznete opět na stránce www.cmzrb.cz/user.php. Uživatelské jméno i heslo si volí každý uživatel sám při registraci.

Jak upravit svůj profil?

Možnost editace svého profilu naleznete opět na stránce www.cmzrb.cz/user.php, na kterou musíte opět vstoupit po svém přihlášení. V řádku s odkazy je na prvním místě odkaz Editovat profil. Po kliknutí na něj jste přesměrováni na editační stránku vašeho profilu.

 

Jak si změnit heslo?

Pokud si chcete změnit své heslo, musíte se nejprve přihlásit do svého profilu na stránce www.cmzrb.cz/user.php. Poté se opět vraťte na tuto stránku. Namísto přihlašovacího formuláře nyní vidíte svůj profil a aktivní odkazy pro editaci vašich údajů. Změnu hesla provedete kliknutím na odkaz Heslo, který vás přesměruje na stránku s formulářem pro změnu hesla.

Jak získat zapomenuté heslo?

V případě, že jste zapomněli své heslo, vstupte na stránku www.cmzrb.cz/user.php, kde je pod přihlašovacím formulářem okno pro získání zapomenutého hesla. Do něho je nutné napsat vaši e-mailovou adresu, kterou jste zadali při své registraci. Heslo je ihned poté odesláno.
Pokud vám nepřišel email s heslem, je nutné opět zkontrolovat složku s nevyžádanou poštou a koš, zda tam nebyl automaticky přemístěn.

 

Jak se odhlásit?

Pokud se chcete odhlásit ze svého profilu, vraťte se na stránku www.cmzrb.cz/user.php, kde je odkaz Odhlášení. Po kliknutí na něj jste automaticky odhlášeni ze svého profilu.

Jak zrušit svůj profil?

Pokud chcete zcela zrušit svůj profil, po přihlášení se vraťte na stránku www.cmzrb.cz/user.php a klikněte na odkaz Smazat účet. Váš účet bude smazán.

 

Řešení problémů

  • Nepřišel mi aktivační email
    Aktivační email je odeslán vždy, bezprostředně po registraci. Může se však stát, že vaše emailová schránka vyhodnotí tento email jako nevyžádanou poštu a automaticky ho přesune do složky, kde se tato pošta (spam) ukládá. Proto vždy nejprve zkontrolujte obsah této složky.
  • Pokouším se opakovaně zaregistrovat, systém však odmítá přijmout mou emailovou adresu
    Po první registraci jste obdržel aktivační e-mail, který jste však nepotvrdil. Tento e-mail byl zaslán na zadanou e-mailovou adresu. Tato adresa je uložena v systému a není možné její opětovné použití pro jinou registraci. Zkontrolujte svoji poštu a dále složku s nevyžádanou poštou, najděte aktivační e-mail a potvrďte registraci. Tím je registrace dokončena.