Novinky k podpoře podnikatelů zasažených koronavirem

Zájem o záruční program COVID II je enormní. První kolo bylo naplněno

První kolo záručního programu COVID II, který připravila Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO), bylo naplněno. O záruku za provozní úvěr požádalo více než 700 živnostníků, malých a středních podniků. Hodnota předložených úvěrů přesahuje 1,5 miliardy korun, což odpovídá alokovaným prostředkům na 1. kolo výzvy. Všechny žádosti budou vyhodnoceny v následujících 10 pracovních dnech. Druhé kolo programu COVID II bude spuštěno 20. dubna 2020.

„Zájem o program COVID II je obrovský a potvrdil nám význam, který pro živnostníky, malé a střední podnikatele má. V průběhu několika dní jim ve spolupráci s komerčními bankami pomůžeme zajistit velmi levné provozní financování pro následující měsíce,“ vysvětluje předseda představenstva a generální ředitel ČMZRB Jiří Jirásek a dodává: „Živnostníci a podnikatelé, kteří nestihli svou žádost podat, se mohou přihlásit v druhém kole. To spustíme 20. dubna 2020.“

O záruku v rámci programu COVID II požádalo v jeho prvním kole více než 700 živnostníků, malých a středních podniků. Hodnota posuzovaných úvěrů přesahuje 1,5 miliardy korun, což odpovídá alokovaným prostředkům na 1. kolo. Vyhodnoceny budou v následujících 10 pracovních dnech.

Druhé kolo bude spuštěno 20. dubna 2020.

Size: XS SM MD LG XL XXL