Příklad využití programu COVID I

Zpožděné dodávky, propad tržeb, tak ovlivnil koronavir firmu 4Leaders

Společnost 4Learders je malý podnik s cca 30 zaměstnanci z Tábora, který provozuje maloobchod a velkoobchod zaměřený na dárky a dárkové předměty. Protože většinu zboží dováží z Číny, potýkal se se zpožděnými dodávkami. Nyní pro něj větší problém představuje pokles spotřebitelské poptávky, za nímž stojí koronavirová infekce a opatření s ní spojená a zaváděná na území ČR, potažmo v celé Evropě.

„Drtivá většina našeho sortimentu je z Číny. Koronavirus zasáhl nejdřív Čínu, tam se v podstatě čínský nový rok protáhl na dva měsíce, zpozdily se všechny zásilky. A v tuto chvíli se přesunula krize k nám, kdy opadla spotřebitelská poptávka. Jsme zhruba na 50 % v obratu, to jsou statisíce až miliony měsíčně,“ říká jednatel Tomáš Čech. Překonat toto nepříznivé období společnosti pomohl bezúročný úvěr z programu COVID I od ČMZRB. „Já z toho mám radost, já jsem si ze začátku nemyslel, že to vyjde. My jsme to prostě zkusili a vyšlo to,“ uzavírá Tomáš Čech.

Informace

O spolupráci

Společnost 4Learders využila bezúročný úvěr od ČMZRB, protože její podnikání bylo negativně ovlivněno korovanirovou infekcí z důvodu zpožděných dodávek z Číny a propadu tržeb souvisejících s poklesem spotřebitelské poptávky. Zvýhodněné provozní financování jí pomůže překonat toto nepříznivé období.

Informace

O společnosti

Společnost 4Leaders působí na trhu přes 8 let. Zabývá se on-line prodejem dárkových předmětů, hraček, předmětů pro domácnost, zahradu, domácí mazlíčky apod. Zboží si sama dováží (z více jak 90% z Číny) a u velké části sortimentu je jediným dovozcem v ČR. Provozuje též velkoobchodní činnost. Společnost se s cca 30 zaměstnanci řadí k malým podnikům.

Size: XS SM MD LG XL XXL