Příklad využití programu COVID I

Tržby společnosti Marccrab se smrskly na desetinu

Firma Marccrab je malý podnik s cca 15 zaměstnanci z Plzně a s provozovnou v Českých Budějovicích, který dodává gastrozařízení do restaurací, škol a hotelů. Z důvodu koronavirové infekce a zaváděných opatření se společnostdostala do potíží jednak proto, že dováží technologie od italských dodavatelů, a jednak proto, že její zákazníci přestali odebírat zboží, protože musí mít zavřeno.

Nám to padlo na minimum, my jsme měli restaurace, které jsme zásobovali denním materiálem, jako jsou obalové prostředky, a samozřejmě i technologiemi. No a našim dalším odběratelem byly školní jídelny, a to je teď uzavřeno, takže nemáme náš příjem, smrsklo se nám to na možná nějakou desetinu,“ uvádí Marek Materna, předseda představenstva společnosti Marccrab. Bezúročný úvěr od ČMZRB využila na výplaty zaměstnanců a další provoz na příští měsíce. „Byli jsme rádi, že ČMZRB takto rychle pomohla,“ doplňuje Marek Materna.

 

Informace

O spolupráci

Společnost Marccrab využila bezúročný úvěr COVID I na profinancování svých provozních výdajů. Z důvodu koronavirové infekce a zaváděných opatření se dostala do potíží mj. proto, že její zákazníci přestali odebírat zboží, protože musí mít zavřeno.

Informace

O společnosti

Společnost Marccrab se od svého počátku, tj. roku 1994, zabývá prodejem technologií pro gastronomii. Nabízí profesionální vybavení od renomovaných českých i světových dodavatelů a poskytuje související služby od zpracování projektu na míru, až po montáž a pozáruční servis. V současné době má dvě pobočky, a to v Plzni a Českých Budějovicích. V regionech, kde působí, je jedničkou na trhu. Celkově zaměstnává kolem 15 lidí.

Size: XS SM MD LG XL XXL