Příklad využití programu S-podnik

PONAP díky S-podniku půjde do vlastního

Společnost PONAP, která se mj. zaměřuje na výrobu speciálních lékařských trenažerů, je prvním sociálním podnikem, jež ke svému dalšímu rozvoji využil bezúročný úvěr z programu S-podnik od Českomoravské záruční a rozvojové banky.

 „Naše společnost působí na trhu již od roku 2007. Jsme chráněnou dílnou, která z 98 % zaměstnává osoby se zdravotním postižením či změněnou pracovní schopností,“ říká Pavel Bravenec, spolumajitel společnosti, která se primárně zaměřuje na kompletaci sanitární techniky, školních a kancelářských potřeb, doplňků stravy, přípravků pro výtahy apod. „Vedle kompletační činnosti se věnujeme ještě obchodní činnosti pro společnost PEMAR, výrobě speciálních lékařských trenažerů a komponentů s tím spojených. Vyvíjíme například tréninkové simulátory pro kardiochirurgii a plicní chirurgii a to tak, aby byly cenově dostupné a mohl si je dovolit i jakýkoliv student či chirurg, například k trénování operací srdce v domácím prostředí,“ doplňuje Pavel Bravenec.

Společnost PONAP svoji činnost doposud rozvíjela v pronajatých prostorách, které ji ale s rozvojem firmy přestaly velikostně i dispozičně vyhovovat, navíc s sebou nesou i vyšší náklady na energie a logistiku. „Abychom mohli rozšířit kapacitu výroby, optimalizovat výrobní procesy a vytvořit příjemné a odpovídající pracovní zázemí pro naše zaměstnance, rozhodli jsme se, že zainvestujeme do výstavby našich vlastních výrobních, skladovacích a kancelářských prostor,“ říká Pavel Bravenec a dodává: „Nějaké prostředky na výstavbu máme našetřené, nicméně jedná se pouze o část toho, co skutečně potřebujeme. Velmi nás zaujala možnost získat potřebné chybějící zdroje formou bezúročného úvěru od ČMZRB, protože díky němu ušetříme na úrocích a dalších poplatcích, které bývají s běžným úvěrem spojené. Vzhledem k povaze našeho podnikání je pro nás takováto forma pomoci klíčová.“

Nové prostory by mohly být hotové v první půlce rolu 2022. Společnost očekává, že díky nim bude moci navýšit kapacitu výroby a s tím bude souviset i nutnost vytvoření nových pracovních pozic pro osoby se zdravotním hendikepem. Takže i z tohoto úhlu bude mít rozvoj společnosti PONAP celospolečenský přínos.

Informace

O spolupráci

Společnost PONAP využila od ČMZRB bezúročný úvěr z programu S-podnik na výstavbu vlastních výrobních, skladovacích a kancelářských prostor, což jí umožní rozšířit výrobní kapacitu, optimalizovat výrobní procesy a vytvořit příjemné a odpovídající pracovní zázemí pro své zaměstnance.

Informace

O společnosti

Společnost PONAP je chráněnou dílnou, která z 98 % zaměstnává osoby se zdravotním postižením či změněnou pracovní schopností. Primárně se zaměřuje na kompletaci sanitární techniky, školních a kancelářských potřeb, doplňků stravy, přípravků pro výtahy apod. Vedle kompletační činnosti se věnuje ještě obchodní činnosti pro společnost PEMAR, výrobě speciálních lékařských trenažerů a komponentů s tím spojených. Vyvíjí například tréninkové simulátory pro kardiochirurgii a plicní chirurgii a to tak, aby byly cenově dostupné a mohl si je dovolit i jakýkoliv student či chirurg, například k trénování operací srdce v domácím prostředí. Společnost PONAP sídlí v Břeclavi a na trhu působí od roku 2007.

Sociálnímu podniku PONAP pomohl v dalším rozvoji program S-podnik. Vyzkoušejte jej také.

Zjsitit více
Size: XS SM MD LG XL XXL