Příklady využití programů COVID

Koronavirus zasál nečekaně a silně, cestovní ruch přestal prakticky ze dne na den existovat

Cestovní kancelář Victoria prodává zájezdy již od roku 1993 – od poznávacích přes pobytové až po lyžařské a cyklistické. Její služby využívají desetitisíce klientů. Pro Jitku Jarou, ředitelku firmy, jsou klienti a zaměstnanci jako jedna velká rodina.

Tuto rodinu zasáhla na jaře tohoto roku, stejně jako mnoho jiných firem, pandemie koronaviru a s ní souvisejí opatření. Ze dne na den se její podnikání prakticky zastavilo. Cestovní ruch přestal téměř existovat. „Nebyli jsme schopni zrealizovat spoustu lyžařských zájezdů. Neodjelo nám tisíce klientů na hory, neodjeli lidé na poznávací zájezdy, nebylo možné realizovat cyklistické zájezdy. Činnost kanceláře se v podstatě zastavila, nicméně fixní náklady firmy zůstaly nadále. Bylo nutné platit zaměstnance, nájmy a energie,“ popisuje těžké chvíle svého byznysu Ladislav Jarý, který provozuje cestovní kancelář jako podnikatel – fyzická osoba.

Firma, která má téměř sto zaměstnanců se proto rozhodla v rámci programu Covid II požádat Českomoravskou záruční a rozvojovou banku o záruku na úvěr. „ Ten nám byl schválen ve velice krátké době, za což bych chtěl Českomoravské záruční a rozvojové bance stejně jako spolupracující Komerční bance velice poděkovat. Prostředky získané pomocí tohoto záručního programu jsme použili na pokrytí těch nejnutnějších provozních nákladů,“ říká Jarý, který i přes nepříznivou situaci vidí budoucnost cestovního ruchu optimistickýma očima: „Jsem přesvědčený, že cestování, jakožto symbol základní lidské svobody, bude zachováno a že se svými klienty budeme setkávat na zájezdech budoucích,“ dodává.

Informace

O spolupráci

Koronavirus a opatření s ním související dopadly na podnikání CK Victoria velmi tvrdě. Obor podnikání přestal prakticky ze dne na den existovat, fixní náklady ale zůstaly. Aby společnost překlenula toto těžké období, využila záruční program COVID II od Českomoravské záruční a rozvojové banky. Úvěr jí poskytla Komerční banka.

Informace

O společnosti

Cestovní kancelář Victoria patří mezi stálice na trhu cestovního ruchu. Byla založena před 27 let, původně k pořádání zájezdů pro alergiky a astmatiky. Dnes už s ní jezdí všechny typy klientů. Je největším touroperátorem pro Chorvatsko v České republice. Zájezdy nabízí do mnoha evropských zemí, od Řecka, Itálie, Německa, Rakouska, Francie přes Švýcarsko až po Albánii a Bosnu a Hercegovinu. Kromě pobytových zájezdů organizuje také poznávací, cyklistické a lyžařské zájezdy.

Size: XS SM MD LG XL XXL