Příklady využití programů COVID

Covid narušil dobře rozjeté podnikání cestovní kanceláře Fantasy Travel

Když zrovna není pandemie, byznys Aleše Pekaře doslova vzkvétá. Od doby, kdy zakládal cestovní kancelář Fantasy Travel a zařizoval zájezd pro prvního klienta, uplynulo deset let. Společnost stále roste. V roce 2017 byla založena dceřiná společnost na Slovensku a s každou sezonou se zvyšoval počet klientů, kteří prostřednictvím CK Fantasy Travel strávili dovolenou v oblíbených přímořských destinacích, od Bulharska přes Maltu a Španělsko až po Egypt a Spojené arabské emiráty. Rostoucí trend počtu klientů dosáhl hodnoty 8 000 za rok. Pak ho přerušila pandemie. “Najednou se zastavilo úplně všechno a my museli řešit řadu problémů s vypořádáním zájezdů,” popisuje Aleš Pekař, jednatel cestovní kanceláře. “Vše jsme ale ustáli a pomalu se znovu zvedáme,” dodává. S překonáním těžkého období pomůže i program COVID CK od Českomoravské záruční a rozvojové banky, který prostřednictvím bankovních záruk usnaďňuje přístup cestovních kanceláří a cestovních agentur k získání pojištění pro případ úpadku. To je pro ně ze zákona povinné.

“Pro rozsah naší cestovní kanceláře, s plánovým obratem pro sezónu 2021 kolem 60 milionů korun, se musí zaplatit pojistné ve výši 780 tisíc a spoluúčast 5 milionů,” objasňuje finanční náročnost získání pojištění pro případ úpadku Pekař.

“S ním nám výrazně pomohla právě ČMZRB, když nám poskytla bankovní záruku ve výši 3,75 milionů korun. “Vlastně nám to umožnilo dál podnikat, protože složit spoluúčast 5 milionů, už bylo nad rámec našich možností,” vysvětluje jednatel CK. 

“Za čtyři dny byla naše žádost schválena a za další dva jsme měli vyhotovenou smlouvu. Celé jednání bylo neuvěřitelně rychlé a profesionální,” chválí si Pekař. 

Informace

O spolupráci

Cestovní kancelář získala bankovní záruku z programu COVID Záruka CK, ve výši 3,75 mil. Kč. Tímto programem usnadňuje ČMZRB přístup cestovních kanceláří a cestovních agentur k získání pojištění pro případ úpadku, které je pro ně ze zákona povinné. Díky poskytnuté záruce může CK znovu dál podnikat.

Informace

O společnosti

Cestovní kancelář Fantasy Travel byla založena v roce 2011. Zaměřuje se na pobytové letecké zájezdy ke Středozemnímu moři, Rudému moři a Indickému oceánu. V její nabídce nechybí ani eurovíkendy a exotické dovolené. V roce 2017 založila dceřinou společnost na Slovensku. Počet klientů, kteří s ní ročně vycestují, se pohybuje kolem 8 000.

Size: XS SM MD LG XL XXL