Příběhy našich klientů

Zkušenosti podnikatelů, kteří využili programy COVID

Covid narušil dobře rozjeté podnikání cestovní kanceláře

Cestovní kancelář má kolem 8 000 klientů ročně. Aby mohla dále podnikat a získat pojištění proti úpadku, využila záruku z programu COVID Záruka CK

Celý příběh

Přišly ty nejhezčí lyžařské podmínky a skiareál musel zavřít

Po revoluci malý lokální areál, nyní jeden z největších lyžařských areálů v České republice s 31 a půl kilometry vzájemně propojených sjezdovek.

Celý příběh

COVID-19 se nepříjemně podepsal na podnikání firmy, která dává hudbu světu již 156 let

Pianina a klavíry Petrof zná celý svět. Najdete je v La Scale či v opeře v Sydney. Jsou oblíbené po celém světě, včetně Číny.

Celý příběh

Za 11 let neměli zavřeno ani jeden den. Pak přišla pandemie

Když na přelomu let 2008 a 2009 otevírali Tomáš Hron a Stanislav Šubrt restauraci s názvem Kulaťák, světová ekonomika čelila hospodářské krizi. Tak začal podnikatelský příběh oblíbené restaurace na pražském Vítězném náměstí.

Celý příběh

Koronavirus zasál nečekaně a silně, cestovní ruch přestal prakticky ze dne na den existovat

Cestovní kancelář Victoria prodává zájezdy již od roku 1993 – od poznávacích přes pobytové až po lyžařské a cyklistické. Její služby využívají desetitisíce klientů. Pro Jitku Jarou, ředitelku firmy, jsou klienti a zaměstnanci jako jedna velká rodina.

Celý příběh

Využití programu COVID zajistilo firmě hlavně možnost udržet zaměstnance

S příchodem koronaviru došlo ve strojírenské firmě Šimůnek ke zpožďování plateb, dodavatelé materiálu avizovali budoucí problémy s dodávkami a zákazníci předpokládali pokles objednávek, společnost proto začala hledat možnost finanční podpory.

Celý příběh

Koronavirus přinesl radikální řez, ze čtyřiceti zakázek zůstaly dvě

Protože hlavním předmětem činnosti rodinné firmy Maxin Prague je organizování eventů, koronavirus a s ním spojená opatření ji velmi zasáhly. Překlenout toto nepříznivé období ji pomůže záruční program COVID Praha.

Celý příběh

Zavřít provoz byl stres a šok, panu Ernestovi pomohl program COVID II

František Ernest už 22 let provozuje Hotel a regenerační centrum Harmonie v Bystřici pod Hostýnem. Na základě nařízení vlády z poloviny března letošního roku musel svůj provoz uzavřít. Překlenout toto nepříznivé období mu pomůže program COVID II.

Celý příběh

Koronavirus nás velmi zasáhl, bezúročný úvěr nám pomůže zachovat chod firmy

Firma KABEPE KOVO se řadí mezi přední evropské dodavatele ve výrobě licích komor. Protože většina jejích zákazníků v souvislosti s koronavirem přerušila výrobu, přišla o podstatnou část svých zakázek. Zachovat chod firmy jí pomůže program COVID I.

Celý příběh

Jindy plné parkoviště, dnes není v areálu nikdo, tak postihl koronavir Hotel Skanzen

Firma Skanzen Modrá se dostala do potíží, protože v důsledku koronavirových opatření musí mít zavřeno. Příjmy jsou na nule, ale náklady běží dál. Z tohoto důvodu zažádala o bezúročný úvěr COVID I do ČMZRB hlavně na úhradu mezd svých zaměstnanců.

Celý příběh

Je pro nás strašně důležité, abychom udrželi zaměstnanost

Investice posledních let do osobního rozvoje zaměstnanců firmy Stránský & Petržík nebyly malé, a o to víc je pro ni důležité překonat období koronaviru, kdy na jedné straně dochází ke zpožďování dodávek a na druhé straně se snižuje odbyt výrobků.

Celý příběh

Zpožděné dodávky, propad tržeb, tak ovlivnil koronavir firmu 4Leaders

Podnikání firmy 4Leaders negativně ovlivnil výpadek dodávek zboží z Číny z důvodu šíření nákazy nového koronaviru. Protože došlo k přesunu nákazy do Evropy, nyní pro ni větší problém představuje související pokles poptávky. Proto využila úvěr COVID.

Celý příběh

Tržby společnosti Marccrab se smrskly na desetinu

Společnost Marccrab se z důvodu koronavirové infekce a zaváděných opatření se dostala do potíží mj. proto, že její zákazníci přestali odebírat zboží, protože musí mít zavřeno. K překlenutí tohoto období využila bezúročný úvěr COVID od ČMZRB.

Celý příběh
Size: XS SM MD LG XL XXL