Záruka v programu Záruka 2015 až 2023

Záruka za předávání rodinných podniků

GENzáruka v programu ZÁRUKA 2015 až 2023 usnadní malým a středním podnikatelům předávání rodinných podniků, aby i po generační obměně mohly pokračovat v činnosti.

Jakou záruku nabízíme?

 • investiční
 • do výše 80 % jistiny zaručovaného úvěru
 • s délkou ručení až 8 let
 • bez poplatků

Na co můžete zaručovaný úvěr využít?

 • nákup obchodního podílu v rodinném podniku,
 • nákup akcií rodinného podniku,
 • odkoupení obchodního závodu rodinného podniku,

a to v rámci předávání rodinného podniku, který je malým nebo středním podnikem

Pro koho je určen?

 • zaručovaný úvěr je určen pro subjekty, které figurují jako kupující u transakcí předávání rodinných podniků – pro malé a střední podnikatele, zaměstnance rodinných podniků, členy rodiny apod.
 • pro ověření splnění definice rodinného podnikání žadatelem je vyžadováno osvědčení vydané Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) a zveřejnění daného podnikatelského subjektu v oficiálním seznamu rodinných firem na portálu MPO www.businessinfo.cz. Zaregistrovat svou rodinnou firmu můžete zde
Registrace rodinných firem

 

Další důležité informace

Podrobná charakteristika produktu

Záruka je poskytována k úvěrům od bank, které mají uzavřenou dohodu s ČMZRB o spolupráci při poskytování individuálních záruk v programu Záruka 2015 až 2023. Seznam spolupracujících bank naleznete zde.

Záruky jsou poskytovány za těchto podmínek:

 • typ zaručovaného úvěru: investiční,
 • výše záruky: maximálně 30 mil. Kč,
 • až do výše 80 % jistiny zaručovaného úvěru,
 • doba ručení nepřesahuje 8 let.

Po dobu ručení sjednanou při uzavření smlouvy o záruce neplatí příjemce podpory v souvislosti se zárukou žádný poplatek.

Záruka je poskytována v režimu podpory de minimis (Nařízení Komise (EU) č. 1407/2013), podrobněji viz Veřejná podpora.

Příjemci podpory

Malí a střední podnikatelé vyhovující Definici MSP a podmínkám Výzvy programu ZÁRUKA 2015 až 2023, jejíž znění naleznete zde.

Způsobilé výdaje

Zaručovaný úvěr může být použit na:

 1. nákup obchodního podílu v rodinném podniku, který je malým nebo středním podnikem,
 2. nákup akcií rodinného podniku, který je malým nebo středním podnikem,
 3. odkoupení obchodního závodu rodinného podniku, který je malým nebo středním podnikem.

Kontaktní formulář

Potřebujete poradit? Chcete vědět více o tomto programu? Máte zájem o produkt a chcete si domluvit schůzku? Zanechte nám na sebe kontakt, abychom se s vámi mohli spojit.

Pole označená * jsou povinná. Nicméně vyplnění i nepovinných polí nám usnadní komunikaci s Vámi a urychlí vyřízení Vašeho požadavku.

Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. bude jako správce zpracovávat Vaše osobní údaje v rozsahu, v jakém jste je uvedl v kontaktním formuláři, za účelem Vašeho zkontaktování a odpovědi na Váš dotaz – odesláním dotazu berete tuto skutečnost na vědomí.

Zpracování bude vždy probíhat v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (tzv. GDPR). Podrobnosti o zpracování osobních údajů, stejně jako o právech subjektů údajů, jako jsou právo na přístup a právo vznést námitku proti zpracování, naleznete v Informacích o zpracování osobních údajů v souvislosti s užíváním webových stránek, s nimiž se před odesláním dotazu seznamte. Tyto informace jsou vždy v aktuální verzi k dispozici na www.cmzrb.cz.

Size: XS SM MD LG XL XXL