Záruka za spoluúčast požadovanou pojišťovnou

Záruční program COVID CK pro cestovní kanceláře a agentury

Od 19. 5. 2021 lze žádat tuto podporu v režimu tzv. Dočasného rámce

Cílem programu je přispět k řešení problémů v oblasti cestovního ruchu v důsledku výskytu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření a podpořit prostřednictvím bankovních záruk přístup cestovních kanceláří a cestovních agentur k získání pojištění pro případ úpadku, které je pro ně ze zákona povinné.

Jakou záruku nabízíme?

  • až do výše 75 % z požadované spoluúčasti CK do limitu 30 % z pojistného plnění (maximální pojistné částky), max. však 4 mil. Kč
  • platnost záruky může přesáhnout sjednanou pojistnou dobu maximálně o 6 měsíců

Na co můžete záruku využít?

  • spoluúčast ve finančním vyjádření požadovaná pojišťovnou pro uzavření pojistné smlouvy (podíl CK na spoluúčasti požadované pojišťovnou pro uzavření pojistné smlouvy je minimálně 25 %)

Pro koho je program určen?

  • cestovní kanceláře dle § 2 odst. 1 zákona č. 159/1999 Sb.
  • cestovní agentury, které byly cestovní kanceláří (byla držitelem koncese, která nebyla zrušena, pozastavena nebo přerušena) nejméně do 12. 3. 2020

Další podrobnosti najdete ve Výzvě.


Před podáním žádosti o poskytnutí záruky Vám doporučujeme projednat akceptovatelné parametry bankovní záruky s Vaší pojišťovnou.

Žádosti přijímáme prostřednictvím naší E-podatelny. Žádosti a další formuláře nutné k podání žádosti najdete zde. Součástí žádosti je i kopie smlouvy o pojištění záruky pro případ úpadku. 

Kontaktní formulář

Potřebujete poradit? Chcete vědět více o tomto programu? Máte zájem o produkt a chcete si domluvit schůzku? Zanechte nám na sebe kontakt, abychom se s vámi mohli spojit.

Pole označená * jsou povinná. Nicméně vyplnění i nepovinných polí nám usnadní komunikaci s Vámi a urychlí vyřízení Vašeho požadavku.

Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. bude jako správce zpracovávat Vaše osobní údaje v rozsahu, v jakém jste je uvedl v kontaktním formuláři, za účelem Vašeho zkontaktování a odpovědi na Váš dotaz – odesláním dotazu berete tuto skutečnost na vědomí.

Zpracování bude vždy probíhat v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (tzv. GDPR). Podrobnosti o zpracování osobních údajů, stejně jako o právech subjektů údajů, jako jsou právo na přístup a právo vznést námitku proti zpracování, naleznete v Informacích o zpracování osobních údajů v souvislosti s užíváním webových stránek, s nimiž se před odesláním dotazu seznamte. Tyto informace jsou vždy v aktuální verzi k dispozici na www.cmzrb.cz.

Size: XS SM MD LG XL XXL