Zpravodaj č. 1/2021

Příklady podpořených projektů

Dopady koronaviru pocítila rodinná firma Petrof, která je největším výrobcem akustických klavírů a pianin v Evropě, již v lednu 2020. Tehdy se přestalo prodávat zboží, které navezla do Číny na čínský nový rok. Postupně se koronavirus dostával do dalších zemí, zavíraly se showroomy a klesaly zisky. Aby společnost překlenula toto těžké období, využila záruční program COVID II od ČMZRB. Záruka jí byla poskytnuta k úvěru od Raiffeisenbank.

Příběh rodinné firmy Petrof

Plánování a realizace modernizace Wellness Hotelu Fénix zabraly manželům Medkovým pět let. Ohledně financování oslovili několik bank, až narazili na bankéřku v České spořitelně. V průběhu projektu však vznikly vícenáklady a bylo potřeba původní úvěr navýšit. Společně s bankou tedy hledali cesty, jak toho dosáhnout. Zkusili jít cestou spolupráce s ČMZRB a využít jejího produktu Expanze-záruky – a tam to vyšlo. Díky tomu se jim podařilo jejich vizi uskutečnit.

Příběh manželů Medkových

PONAP je chráněnou dílnou zaměstnávající zejména osoby se zdravotním postižením či změněnou pracovní schopností. Zaměřuje se mj. na výrobu speciálních lékařských trenažerů. V roce 2020 využil bezúročný úvěr z programu S-podnik na výstavbu vlastních výrobních, skladovacích a kancelářských prostor, což mu umožní rozšířit výrobní kapacitu, optimalizovat výrobní procesy a vytvořit odpovídající pracovní zázemí pro své zaměstnance.

Příběh chráněné dílny PONAP

Společnost R.D.I. je českou firmou z Brandýsa nad Labem, která byla založena v roce 1995 spolužáky z ČVUT – Miroslavem Brabcem a Martinem Hromasem. Poskytuje služby ve strojírenství a je ve svém oboru jedničkou na českém trhu. V roce 2020 čerpala bezúročný úvěr z programu Expanze, kterým financovala pořízení nové technologie – 3D pětiosého laseru. Dala tak na doporučení své banky. Na Expanzi majitelé společnosti ocenili především to, že ušetří na úrocích.

Příběh společnosti R.D.I.
Size: XS SM MD LG XL XXL