Expanze: program šitý na míru i pro firmy z oblasti cestovního ruchu

Cestovní ruch je specifickou podnikatelskou oblastí, která se ne vždy snadno vypořádává se sezónností. Získat finance na rozvoj činnosti může být pro řadu podnikatelů složité, a proto jim svou pomoct přináší Českomoravská záruční a rozvojová banka.

Pavel Svoboda, ředitel Vranovské pláže, je jedním z podnikatelů, jemuž právě tato státní banka, která se již více než 25 let zaměřuje na podporu malých a středních podniků v ČR, pomohla a nadále pomáhá rozvinout jeho vlastní byznys. Spolupráce mezi ČMZRB a Vranovskou pláží započala v roce 2011, kdy společnost provozující jeden z nejoblíbenějších kempů v ČR získala investiční úvěr na pořízení mobilheimů a vybudování související infrastruktury. V dalších letech čerpala záruky v úvěrům, které jí umožnily nakoupit další moderní bungalovy a přispět k rozvoji areálu a jeho infrastruktury.

Aktuálně firma plánuje využít na svůj další rozvoj program EXPANZE. „Za pomoci Expanze chceme rozšířit ubytovací kapacity, zázemí a sportovní aktivity. Tedy navázat na to, co jsme už začali,“ přibližuje své plány Pavel Svoboda a pochvaluje si na ní především to, že část financování na svůj podnikatelský projekt získá bez úroku včetně dalších výhodných podmínek.

Celý příběh pana Svobody si můžeme přečíst zde.

Size: XS SM MD LG XL XXL