Záruky za provozní úvěry se rozšiřují

Ministerstvo průmyslu a obchodu rozhodlo o rozšíření programu záruk za provozní úvěry. Tyto záruky budou od 16.11. 2009 poskytovány kromě odvětví průmyslu a stavebnictví též pro řadu dalších oborů činnosti, včetně obchodu, ubytování, stravování, pohostinství a služeb. Podrobné vymezení je uvedeno na www.cmzrb.cz.

Záruky za provozní úvěry určené na pořízení zásob jsou jedním z opatření Národního protikrizového plánu. Jejich poskytování bylo zahájeno v únoru 2009. Do konce října letošního roku předložili malí a střední podnikatelé 515 žádostí o záruku. Bylo poskytnuto 392 záruk ve výši 1 961 mil. Kč, s jejichž pomocí získali podnikatelé úvěry ve výši 2 738 mil. Kč. Nejvíce byly tyto záruky využity u úvěrů České spořitelny, Komerční banky a Raiffeisenbank.

Podnikatelé mohou využít u úvěrů do 20 mil. Kč zjednodušený postup vyřizování záruky, díky němuž lze záruku získat ve velmi krátké době. Tato výhoda je k dispozici pro klienty 10 bank, které uzavřely s Českomoravskou a záruční a rozvojovou bankou smlouvu o spolupráci a jejichž přehled je též uveden na www.cmzrb.cz.

 

Kontakt:
Úsek strategie
tel. 255 721 250
e-mail:
info@cmzrb_cz

 
 
 

Provozovatel portálového řešení QCM, s.r.o.